• Odsłonięcie i poświęcenie muralu upamiętniającego 49 Pułk Piechoty – patrona Szkoły Podstawowej w Szydłowie

• Na głównej ścianie naszej szkoły 19 czerwca 2023r. został oficjalnie odsłonięty i poświęcony mural upamiętniający bohaterskich żołnierzy 49 Pułku Piechoty, którzy od 1997 roku są patronami Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Uroczystość rozpoczęliśmy  modlitwą oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na  grobach żołnierzy 49 PP oraz ks. dr Jana Więckowskiego, kapelana Błękitnej Armii Hallera.

Druga cześć uroczystości – koncert pieśni patriotycznych - miał miejsce  w szkole. Dzieci zaśpiewały  kilka pieśni, trzymając w rękach biało-czerwone chorągiewki.  Uczestnicy mogli włączyć się w śpiew dzięki broszurze z tekstami, zatytułowanej „Śpiewajmy pamięć o tych dniach”, przygotowanej przez ks. Wojciecha Kućkę, absolwenta szkoły w Szydłowie. Wszyscy uczniowie, a było ich ponad 200, ubrani byli w wykonane specjalnie na tę okoliczność koszulki z nadrukowanym napisem "49 Pułk Piechoty" oraz rysunkiem fragmentu muralu i logo sponsora GAZ-SYSTEM. https://www.gaz-system.pl/pl

Następnie zabrali głos zaproszeni goście: Pan Maciej Małecki - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, J.E ks. Biskup Roman Marcinkowski, dr Witold Wybult– Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Ks. dr Wojciech Kućko – dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, Magdalena Mitowska – dyrektor szkoły, Grzegorz Rochna- Wójt Gminy Szydłowo, Bogumiła Sowińska– Kwitek- przedstawicielka Rady Rodziców.

Główna część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, przed ścianą, na której znajduje się mural. Po przemówieniach zaproszonych gości ksiądz Biskup dokonał poświęcenia muralu, zaprojektowanego  i wykonanego przez  dr. Rafał Roskowińskiego – malarza, artystę  i muralistę, założyciela Gdańskiej Szkoły Muralu.

Następnie dokonano przecięcia wstęgi i odsłonięcia muralu. Uczniowie naszej szkoły z zapałem włączyli się w to wydarzenie.

Uroczystość  odsłonięcia i poświecenia muralu była relacjonowana przez media: TVP Info, TVP 3 Warszawa, „Gość Płocki”, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio 7, Serwis informacyjny „Nasza Mława”, „Tygodnik Ciechanowski” oraz    „ Codziennik mławski”.

Na zakończenie Dyrektor Magdalena Mitowska podziękowała firmom, dzięki którym powstał mural: zarządowi GAZ-SYSTEM - głównemu sponsorowi, oraz zarządowi PERN S.A. - darczyńcy.

• XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Przyrodzie

• Uczennica klasy III Aleksandra Tatarka otrzymała II miejsce w XIX Powiatowym Turnieju Wiedzy o Przyrodzie i Regionie zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie.

• Rozstrzygnięcie konkursu na ekozabawkę!

• 12 maja w Szkole Podstawowej w Dębsku został rozstrzygnięty konkurs na ekozabawkę. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Nagrodzeni:

Oddział przedszkolny i oddział zerowy:

II miejsce -Dominik Błaszkiewicz

III miejsce- Aleksander Osowski

II miejsce- Olaf Włodarczyk

Klasy IV-VIII

II miejsce-Maja Ryfczyńska

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.